Με ομαδικότητα, με θετικό πνεύμα και αλληλοβοήθεια τα παιδιά μας για άλλη μια φορά αποδεικνύουν ότι τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο όταν συνεργαζόμαστε. Ένα παράδειγμα αυτής της συνεργασίας σας παρουσιάζουμε με συγκίνηση: το τραγούδι με τίτλο “You will never walk alone” που δημιούργησαν με δικά τους βιντεάκια οι μαθητές του σχολείου.
Το «You will never walk alone» είναι ένα διαθεματικό project που υλοποίησαν μαθητές και εκπαιδευτικοί διαφορετικών ειδικοτήτων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Τυρνάβου στις μέρες της καραντίνας, στις μέρες μακριά από το σχολείο αξιοποιώντας πλατφόρμες και τεχνικές σύγχρονης και ασύγχρονης εξ αποστάσεως εκπαίδευσης.
Το τελικό προϊόν του project είναι ένα βίντεο με τα παιδιά να τραγουδούν, το καθένα από το σπίτι του, να μοιράζονται τις στιγμές τους και να δίνουν δύναμη το ένα στο άλλο.

Σελίδες: 1 2