Ανακοίνωση για τις αιτήσεις εγγραφών μαθητών/τριών Α΄ τάξης
Οι εγγραφές των μαθητών της Α΄ τάξης (γεννηθέντες το 2014) πραγματοποιούνται από 15 μέχρι 30 Μαΐου 2020 και ώρα 11:00-12:30 μετά από επικοινωνία με το σχολείο στο τηλέφωνο 2492022458, ώστε να τηρούνται και οι οδηγίες για την ασφάλεια όλων λόγω των ημερών.
Tα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή στην Α΄ τάξη του δημοτικού σχολείου, είναι τα εξής:
α. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου .
β. Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο, κατά την κρίση του Διευθυντή του σχολείου, φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (π,χ, λογαριασμός ΔΕΚΟ).
γ. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή, σύμφωνα με τη με αρ. πρωτ. Φ.6/1094/80261/Δ1/20-5-2015 εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ (Α.Δ.Υ.Μ.) .
δ. Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή (ΒΥΠ) ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
ε. Πιστοποιητικό γέννησης, Δήμου ή Κοινότητας *
* Σας ενημερώνουμε, ότι για την εγγραφή των μαθητών στα Δημόσια Δημοτικά Σχολεία της χώρας , δεν απαιτείται η προσκόμιση του Πιστοποιητικού Γέννησης από τους γονείς, αλλά αναζητείται από τις σχολικές μονάδες μέσω του Πληροφορικού Συστήματος myschool του ΥΠΠΕΘ. (Φ.6/498/57863/Δ1,6-4-2016).
στ. Αίτηση (την συμπληρώνετε στο σχολείο)
Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να απευθύνεστε στο Γραφείο της Διεύθυνσης τις εργάσιμες ημέρες και ώρες.
Ευχαριστούμε για τη συνεργασία και την κατανόηση
Τύρναβος 14/05/2020
Η Δ/ντρια του Σχολείου