Το ολοήμερο λειτουργεί κανονικά από την προηγούμενη εβδομάδα. Φέτος λόγω του ιδιαίτερου της πανδημίας το ωράριο είναι πιο ευέλικτο (ώστε να εξυπηρετεί όσο το δυνατόν περισσότερους γονείς) και υπάρχει ακόμη και τώρα η δυνατότητα να γίνει εγγραφή παιδιών ακόμη και για μερική παρακολούθηση (κάποιες μέρες της εβδομάδας ανάλογα με τις ανάγκες της οικογένειας και τα ενδιαφέροντα του παιδιού).
Από πέρυσι κατά το ολοήμερο λειτουργούν εργαστήρια με σκοπό την παραγωγή έργων, τη συμμετοχή σε διαγωνισμούς και την διδασκαλία αντικειμένων που δεν υπάρχουν στο πρωινό πρόγραμμα.
Σας ενημερώνω για το πρόγραμμα των εργαστηρίων
ΔΕΥΤΕΡΑ
Εικαστικά: ζωγραφική σε καμβά, διαφορετικές τεχνοτροπίες, σχέδιο (κάρβουνο, πινέλα, κλπ)
Θεατρική Ομάδα: θεατρικό εργαστήρι, προετοιμασία παράστασης για συμμετοχή σε εθνικό θεατρικό διαγωνισμό (για μαθητές Ε και Στ).
ΤΕΤΑΡΤΗ
Μουσική: Συγκρότηση ορχήστρας πνευστών και χορωδίας μαθητών
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
Ρομποτική: Δημιουργία ομάδας ρομποτικής για συμμετοχή σε διαγωνισμό (μαθητές Ε και ΣΤ)