Μια μοναδική εμπειρία είχαν την ευκαιρία να βιώσουν οι μαθητές των Δ2, Ε2, ΣΤ2 τμημάτων του σχολείου μας  που συμμετείχαν στο 9ο Μαθητικό Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας το οποίο πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 12 Απριλίου στο Μουσικό Σχολείο Λάρισας.

Περισσότεροι από 1200 μαθητές Α/θμιας & Β/θμιας Εκπαίδευσης (Νηπιαγωγείο, Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο, Σχολεία 2ης Ευκαιρίας), συνοδευόμενοι από 130 και πλέον εκπαιδευτικούς 45 σχολείων της Λάρισας & της Θεσσαλονίκης ξεδίπλωσαν τις δεξιότητες και τη δημιουργικότητά τους και παρουσίασαν -ενώπιων των συμμαθητών τους, των γονέων & των εκπαιδευτικών τους- τα ψηφιακά έργα που δημιούργησαν καθ’ όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς, υπό την επίβλεψη και παιδαγωγική καθοδήγηση των εκπαιδευτικών.

Εργαζόμενοι μεθοδικά και συστηματικά, με τις γνώσεις και τις ικανότητές τους, οι μαθητές του σχολείου μας με το συντονισμό της εκπαιδευτικού των ΤΠΕ, κα Κουτάλου Χριστίνα, εντυπωσίασαν τους παραβρισκόμενους με 2 εργασίες ψηφιακής αφήγησης και scratch.

Click to play this Smilebox collage
Create your own collage - Powered by Smilebox
Make a free digital collage