«Χρυσό» Βραβείο κατέκτησε το 4ο Δημοτικό Σχολείο Τυρνάβου στην κατηγορία «Βέλτιστη Μαθησιακή Εμπειρία» στα Education Business Awards 2017.

Η βράβευση αφορούσε το διετές πρόγραμμα Φιλαναγνωσίας «Το Σχολείο που Διαβάζει … Αλλάζει» το οποίο υλοποιήθηκε από το σύνολο των εκπαιδευτικών και των μαθητών του σχολείου.

Πρόκειται για ένα Πρόγραμμα Σχολικών Δραστηριοτήτων που αξιοποίησε πολυδιάστατα τη Φιλαναγνωσία ώστε να ανταποκριθεί στις ιδιαίτερες και διαφοροποιημένες ανάγκες των μαθητών του σχολείου και να τους προσφέρει εμπειρίες που ξεπερνούν τον αυλόγυρο του σχολείου.

photo1

Για το 4ο Δημοτικό Σχολείο Τυρνάβου, το βραβείο παρέλαβε η Δ/ντρια του σχολείου, κα Μπλάκου Θεοδώρα, η οποία, αφού ευχαρίστησε την κριτική επιτροπή για την αναγνώριση της προσφοράς του σχολείου, τόνισε ότι το βραβείο ανήκει στους εκπαιδευτικούς του σχολείου που κατέθεσαν μεράκι, φαντασία, δημιουργικότητα και κόπο για την οργάνωση και την υλοποίηση του προγράμματος.

Σελίδες: 1 2