Δράση των μαθητών της Στ στα πλαίσια των προγραμμάτων Φιλαναγνωσίας και etwinning που υλοποιούνται στο σχολείο μας.
Οι μαθητές των δύο τμημάτων της Στ χωρισμένοι σε ομάδες παρουσίασαν σε δύο γλώσσες (Αγγλικά και Ελληνικά) τον αγαπημένο τους ήρωα αρχικά στους συμμαθητές τους και στη συνέχεια σε μια ομάδα μαθητών, ανεξάρτητων κριτών, άλλης τάξης. Την παρουσίαση (ppt, δραματοποίηση, περιγραφή του χαρακτήρα του αγαπημένου τους ήρωα) ακολούθησε η ψηφοφορία … και τα αποτελέσματα:
Νικήτρια/αγαπημένη ηρωίδα:
η Nikki Maxwell από τα Ημερολόγια μιας Ξενέρωτης … Συγχαρητήρια στην ομάδα του ΣΤ2!!!
Τη δράση συντόνισε η εκπαιδευτικός αγγλικής γλώσσας κα Λούκορου Νάντια.

(Για αναλυτική περιγραφή της διαδικασίας που ακολουθήσαμε πατήστε στο σύνδεσμο “Α school reads a school changes” στα δεξιά πλαϊνά εικονίδια)

This free slideshow design made with Smilebox