Οδηγίες εγγραφής μαθητή στο ΠΣΔ

Επισκέπτεστε τον ιστότοπο https://register.sch.gr/students/ και πατάτε το κουμπί «Ας ξεκινήσουμε» που υπάρχει στο κάτω μέρος της σελίδας.

Στο όνομα και στο επίθετο μαθητή, γράφετε με κεφαλαία γράμματα, ακριβώς όπως είναι καταχωρημένα στο σχολείο (οι μεγάλες τάξεις μπορούν να δουν τον έλεγχο τριμήνου). Όποιος έχει δύο ονόματα γράφει και τα δύο.

Για να βρείτε το σχολείο, γράψτε «4 δημ συκ» χωρίς τα εισαγωγικά και περιμένετε να εμφανιστεί από κάτω για να το επιλέξετε.

Αν δεν έχετε τον αριθμό μητρώου, θα τον ζητήσετε από τον/την δάσκαλο/α της τάξης.

Προσοχή στο email και το τηλέφωνο του κηδεμόνα. Μπορεί να χρειαστούν για ανάκτηση κωδικού.

Ο κωδικός πρέπει να έχει τουλάχιστον 7 χαρακτήρες στα αγγλικά: 1 κεφαλαίο γράμμα ή αριθμό και ένα από τα σύμβολα ! @ $ – και τα υπόλοιπα μικρά.

Το όνομα χρήστη (username) που θα παράγει το ΠΣΔ και τον κωδικό που δηλώσατε θα πρέπει να τα κρατήσετε κάπου γιατί θα χρειάζονται για την ηλεκτρονική τάξη.

Αν η σελίδα δε λειτουργεί ή σας εμφανίζει μήνυμα λάθους ενώ είσαστε σίγουροι ότι τα κάνατε όλα σωστά, τότε ξαναπροσπαθήστε αργά.