Κινητικότητα εκπαιδευτικών & μαθητών στην πόλη της Λυών, Γαλλίας

IMG 6835

IMG 6839IMG 6838IMG 6837IMG 6834 IMG 6835 IMG 6836Στo πλαίσιo του προγράμματος Erasmus (+),το 4ο Δημοτικό σχολείο Συκεών πραγματοποίησε την 3η κινητικότητα στη Lyon France,σε συνεργασία με το σχολείο Αιmes Cesaire. Συμμετείχαν οι εκπαιδευτικοί Σοφία Ασβεστά, Αμοιρίδης Αναστάσιος, Αβραμίδου Μαρία οι οποίοι,ες συνόδευσαν 6 μαθητές μαθήτριες της ΣΤ τάξης. Η επίσκεψη διήρκεσε 5 ημέρες. Επιστρέψαμε πιο πλούσιοι.ες σε συναισθήματα, εμπειρίες, εικόνες! Παρακαταθήκη στις μνήμες των παιδιών μας! Προσβλέπουμε στην επόμενη κινητικότητα τον Μάρτιο στην Πορτογαλία!

Ένα σχόλιο σχετικά με το “Κινητικότητα εκπαιδευτικών & μαθητών στην πόλη της Λυών, Γαλλίας”

1. Η επίσκεψη αποτελεί την αφορμή για ωσμωτική δράση των εκπαιδευτικών δομων του εξωτερικού με την δομή του 4ου Δημοτικού στο οποίο και υπηρετούμε.
    Η παρουσία μας στην Γαλλία υπερέβη των προσδοκιών μας για την ανταπόκριση των μικρών μαθητών, τριών στις απαιτήσεις του προγράμματος!!