ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ERASMUS PLUS – Healthy Education and Active Life Style turn in to Happiness

erasmus

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως το σχολείο μας πήρε την έγκριση, μετά από σχετική αίτηση που κατατέθηκε την προηγούμενη χρονιά, για συμμετοχή σε πρόγραμμα ERASMUS PLUS, διάρκειας 2 ετών, 2020-2022. Ο τίτλος του προγράμματος είναι HEALTHY EDUCATION AND ACTIVE LIFESTYLE TURN IN TO HAPPINESS. Αφορά τη βελτίωση στάσεων και συμπεριφορών υγιεινού τρόπου ζωής, μέσω υιοθέτησης σχετικών πρακτικών. Συμμετέχουν οι χώρες Ελλάδα, Ρουμανία, Γαλλία, Πολωνία και Πορτογαλία.
Το σχολείο αισθάνεται πως η συμμετοχή αποτελεί πρόκληση για ανάπτυξη εκπαιδευτικών δράσεων που θα οδηγήσουν στη δημιουργία μελλοντικών ενεργών πολιτών.