σχολικά είδη

Αγαπητοί γονείς,

Στην πρωτοφανή καταστροφή που βιώνει η πατρίδα μας, στεκόμαστε στο πλευρό των συμπολιτών μας που δοκιμάζονται. Tο Υπουργείο Παιδείας, Θρησκευμάτων και Αθλητισμού σε συνεργασία με το Όλοι Μαζί Μπορούμε, το Μαζί για το Παιδί, την Περιφέρεια και τους Δήμους της Αττικής, ενώνουν τις δυνάμεις τους για τη συγκέντρωση καινούργιων σχολικών ειδών για τους μαθητές της Θεσσαλίας.

Οι ανάγκες τους την επόμενη μέρα θα είναι τεράστιες. Πολλά από τα παιδιά στις πληγείσες περιοχές,  δεν θα ξεκινήσουν κανονικά τη σχολική τους χρονιά… Ξεκινάμε την εκστρατεία αλληλεγγύης συγκεντρώνοντας σχολικά είδη για όλες τις βαθμίδες εκπαίδευσης.

ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ: ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΤΣΑΝΤΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΒΑΘΜΙΔΩΝ, ΚΑΣΕΤΙΝΕΣ, ΜΟΛΥΒΙΑ, ΞΥΛΙΝΑ ΧΡΩΜΑΤΑ, ΣΤΥΛΟ, ΓΟΜΕΣ, ΞΥΣΤΡΕΣ, ΤΕΤΡΑΔΙΑ ΑΠΛΑ, ΤΕΤΡΑΔΙΑ ΣΠΙΡΑΛ ΘΕΜΑΤΩΝ, ΜΗΧΑΝΙΚΑ ΜΟΛΥΒΙΑ, ΣΕΤ ΧΑΡΑΚΕΣ, ΔΙΑΒΗΤΕΣ, ΜΠΛΟΚ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ, ΜΑΡΚΑΔΟΡΟΙ, ΜΠΛΟΚ ΧΑΡΤΟΝΙΑ ΚΑΝΣΟΝ, ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΝΗΠΙΩΝ

Η συγκέντρωση των ειδών θα γίνεται στo σχολείo μας μέχρι και την Παρασκευή 15/09/2023.