Η ΣΤ΄ τάξη στο Γυμνάσιο… 10/5/2019

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Δράσεις, Επισκέψεις | , στις 18-05-2019

Την Παρασκευή 10 Μαΐου 2019 οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης, συνοδευόμενοι από τη δασκάλα μας κα Μελά Μαρία και την εκπ/κό αγγλικής κα Μουρδικούδη Αικατερίνη, επισκεφθήκαμε το 1ο Γυμνάσιο της πόλης μας στα πλαίσια της προετοιμασίας που κάνουμε για την μετάβαση στη νέα βαθμίδα εκπαίδευσης.

Οι καθηγητές που ανέλαβαν την ξενάγησή μας μάς έδειξαν τους χώρους, μας μίλησαν για τα νέα αντικείμενα που θα γνωρίσουμε, για τους τρόπους προσέγγισης της γνώσης και των νέων εμπειριών και δεξιοτήτων, για τη δομή και φιλοσοφία της καινούργιας ομάδας που σε λίγο θα αποτελέσουμε μέλη της. Μας ενθάρρυναν και μας μετέδωσαν την αίσθηση του ωραίου και ενδιαφέροντος “καινούργιου” που μας περιμένει!

Ευχαριστούμε τον Διευθυντή του 1ου Γυμνασίου κ. Στεργάτο Γεώργιο και τους εκπαιδευτικούς για την φιλοξενία και τις πληροφορίες που μας έδωσαν! Θα είναι χρήσιμο υλικό για τη συνέχεια της διαδικασίας που έχουμε ξεκινήσει στο σχολείο μας, ώστε η μετάβασή μας να είναι ομαλή και επιτυχημένη!