Αναστολή λειτουργίας των σχολικών μονάδων από 16 Μαρτίου 2021

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς, Εκπαιδευτικοί, Εξ αποστάσεως | , στις 13-03-2021

Αποφασίστηκε, μετά από εισήγηση της Επιτροπής του Υπουργείου Υγείας, η αναστολή λειτουργίας των σχολικών μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από 16 Μαρτίου έως και 29 Μαρτίου 2021. Στα σχολεία Ειδικής Αγωγής θα συνεχιστεί η δια ζώσης διδασκαλία.

Το χρονικό διάστημα της αναστολής η διδασκαλία θα συνεχιστεί με σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση  (τηλεκπαίδευση). Θα ισχύσει το ωρολόγιο πρόγραμμα που εφαρμόστηκε στην προηγούμενη ανάλογη περίοδο.

Στο σχολείο μας, επομένως, από την Τρίτη 16 Μαρτίου θα γίνονται τα μαθήματα τις ώρες 14.10΄ έως 17.20΄ με το παρακάτω πρόγραμμα →  Εβδομαδιαίο ωρολόγιο πρόγραμμα εξ αποστάσεως εκπαίδευσης

Οι εγγραφές στην Α΄ τάξη για την επόμενη χρονιά θα συνεχιστούν με προκαθορισμένες συναντήσεις (ραντεβού).