Διακριθέντες 17ου διαγωνισμού «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Διαγωνισμοί, Δράσεις, Εκπαιδευτικοί | , στις 31-05-2023

Ανακοινώθηκαν τα ονόματα των μαθητών που διακρίθηκαν στο 17ο Διαγωνισμό “Παιχνίδι και Μαθηματικά – Μικρός Ευκλείδης”, που διεξήχθη την Παρασκευή 31 Μαρτίου 2023 για τους μαθητές των Ε’ και ΣΤ’ τάξεων του δημοτικού.

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Έβρου της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας συγχαίρει τους 86 μαθητές που διακρίθηκαν, αλλά και όλους όσους συμμετείχαν, τους εκπαιδευτικούς και τις διευθύνσεις των σχολείων που ήταν υπεύθυνοι τόσο για την ενημέρωση και προετοιμασία των μαθητών, όσο και τη διεξαγωγή του διαγωνισμού.

Το σχολείο μας συγχαίρει την μαθήτρια Ουζουνίδη Αικατερίνη της Ε΄ τάξης, που διακρίνεται για δεύτερη συνεχή χρονιά στο διαγωνισμό, και τον μαθητή Παππά Αθανάσιο της ΣΤ΄ τάξης για την προσπάθεια που κατέβαλαν και τη διάκριση που κατέκτησαν, όπως και όλους τους μαθητές των Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων που συμμετείχαν στον διαγωνισμό, καθώς και τις δασκάλες τους Τσολακίδου Χριστίνα και Μελά Μαρία.

Διακριθέντες διαγωνισμού μαθηματικών 2023

Η ανακοίνωση της Ελληνικής μαθηματικής Εταιρεία, Παραρτήματος Έβρου εδώ → Δελτίο-Τύπου-Παιχνίδι-και-Μαθηματικά-2023.pdf