Εορτασμός 25ης Μαρτίου 2023

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γιορτές, Γονείς, Δράσεις, Εκδηλώσεις | , στις 23-03-2023

Ενημερώνουμε τους γονείς και κηδεμόνες για τις επόμενες ημέρες ότι:

1. την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2023 όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν κανονικά το πρωί, θα γίνει στο γυμναστήριο η γιορτή της 25ης Μαρτίου 1821 και θα αποχωρήσουν στις 10.00΄. Τα δρομολόγια των λεωφορείων θα γίνουν τις ώρες προσέλευσης και αποχώρησης των μαθητών. Στη συνέχεια ο σημαιοφόρος, οι παραστάτες και ο υπεύθυνος για την κατάθεση του στεφάνου θα εκπροσωπήσουν το σχολείο στην απόδοση φόρου τιμής στο Μνημείο των Ηρώων της πόλης στις 11.15΄.
  1. το Σάββατο 25 Μαρτίου 2023 ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες θα προσέλθουν στον Ιερό Ναό Αγ. Θεοδώρων στις 09.45΄, μετά την Δοξολογία συνοδευόμενοι από εκπαιδευτικό του σχολείου θα μεταβούν στο Ηρώο και στη συνέχεια στον χώρο της παρέλασης. Οι μαθητές της Δ΄, Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης που θα παρελάσουν θα προσέλθουν με ευθύνη των γονέων και κηδεμόνων τους στον χώρο συγκέντρωσης των τμημάτων (στο ύψος του σούπερ μάρκετ Ρίζογλου) στις 11.30΄. Οι γονείς και κηδεμόνες θα τους παραλάβουν μετά την παρέλαση (λίγο πριν τη ΔΕΗ). Για τους μαθητές που θα αποχωρήσουν μόνοι τους θα κατατεθεί από τους γονείς σχετική δήλωση.