Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση 23/12/2022

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Γιορτές, Γονείς, Δράσεις, Εκδηλώσεις, Πολιτιστικές | , στις 05-01-2023

DSCN8288 1Την Παρασκευή 23 Δεκεμβρίου 2022 τελευταία ημέρα μαθημάτων πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων γιορτάσαμε όλοι μαζί, μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς την έλευση του Θεανθρώπου, με μια πολύ όμορφη εκδήλωση που είχαμε ετοιμάσει οι μικροί μαθητές της Α΄και Β΄τάξης, εισάγοντάς μας στο πνεύμα των εορτών με τρόπο που μόνο τα παιδιά ξέρουμε!

Με την καθοδήγηση των δασκάλων μας κας Εδιρνέλη Νάσιας και κας Σαρινάκη Λιάννας και τη συνδρομή των εκπ/κών μουσικής κας Συμεωνίδου Σοφίας και κ. Κιηγμά Ανδρέα, που ανέλαβε τη ρύθμιση του ήχου, γεμίσαμε την αίθουσα με αστεράκια, ξωτικά,  χιονούλες, τραγουδήσαμε, χορέψαμε και δώσαμε ευχές σε όλους!

Οι γονείς, οι συγγενείς, οι συμμαθητές μας και όλος ο κόσμος που ήρθε να γιορτάσει μαζί μας χειροκρότησε θερμά!

Και του χρόνου!