Εκδηλώσεις για την επέτειο του Πολυτεχνείου

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γιορτές, Εκδηλώσεις | , στις 14-11-2021

Την Τετάρτη 17 Νοεμβρίου 2021 θα πραγματοποιηθούν εκδηλώσεις για την επέτειο των 48 χρόνων από την εξέγερση των φοιτητών, μαθητών και του λαού της Αθήνας στο Πολυτεχνείο το 1973.

Οι εκδηλώσεις τιμής και μνήμης θα γίνουν, λόγω των μέτρων κατά του κορωνοϊού, ανά τάξη στην αίθουσά της.

Οι μαθητές θα προσέλθουν το πρωί 08.00-08.15, όπως κάθε ημέρα, και θα αποχωρήσουν μετά το πέρας των εκδηλώσεων στις 10.0ο.  Τα δρομολόγια των λεωφορείων για τους μετακινούμενους μαθητές θα γίνουν τις παραπάνω ώρες προσέλευσης και αποχώρησης.

Αναμένουμε από τους διοργανωτές Β΄ Ε.Λ.Μ.Ε. και Σύλλογο Εκπ/κών Π.Ε. Ορεστιάδας το πρόγραμμα και τον τρόπο πραγματοποίησης της κατάθεσης στεφάνων στο ηρώο της πόλης,  για να ορίσουμε τη συμμετοχή του σχολείου μας.