Προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών από 13 Σεπτεμβρίου 2021

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς, Εκπαιδευτικοί | , στις 10-09-2021

Προκειμένου να αποφευχθεί ο συγχρωτισμός πολλών ατόμων κατά την προσέλευση και αποχώρηση των μαθητών, από την Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 η πρόσβαση θα γίνεται και από τις δύο αυλόπορτες του σχολείου, δηλαδή από την Αναγεννήσεως (κύρια) και από την Αδριανουπόλεως (προαύλιο) ως εξής:

Τάξεις Α, Β και Γ από την Αναγεννήσεως (κύρια).

Τάξεις Δ, Ε, και ΣΤ από την Αδριανουπόλεως (προαύλιο).

Εξαιρέσεις:

1. Τα αδέρφια ακολουθούν την τάξη του μικρότερου αδερφού.
  2. Οι μετακινούμενοι μαθητές χρησιμοποιούν την είσοδο όπου τους αποβιβάζει το λεωφορείο ανεξαρτήτως τάξης φοίτησης.
  3. Οι μαθητές που μετακινούνται με ποδήλατο εισέρχονται από την Αναγεννήσεως ανεξαρτήτως τάξης φοίτησης.
  4. Οι μαθητές του ολοημέρου που παρακολουθούν πρωινή ζώνη (07.00-08.00) από την Αναγεννήσεως ανεξαρτήτως τάξης φοίτησης.
  5. Οι μαθητές του ολοημέρου κατά την αποχώρηση από την Αναγεννήσεως ή από την έξοδο απ’ όπου επιβιβάζονται στο λεωφορείο.

Προσοχή: Όταν βρέχει ή χιονίζει όλοι οι μαθητές χρησιμοποιούν την είσοδο επί της Αναγεννήσεως (κύρια).

Το μέτρο της υποχρεωτικής χρήσης μάσκας εντός και εκτός του διδακτηρίου συνεχίζει να ισχύει.