Δωρεές σταθμού ανέπαφης αντισηψίας και μασκών μιας χρήσης

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς, Διάφορα | , στις 19-01-2021

Ο κ. Κόρρας Παύλος και το κατάστημα Βιοκαθαρισμοί (Ιπποκράτους 2, Ορεστιάδα) δώρισε στο σχολείο μας έναν σταθμό ανέπαφης αντισηψίας που τοποθετήθηκε στο ισόγειο δίπλα στην είσοδο και δίνει τη δυνατότητα στους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς να εφαρμόζουν στα χέρια τους αντισηπτικό δίχως να αγγίζουν τη συσκευή παρά μόνο πατώντας με το πόδι ένα πετάλ. Ευχαριστούμε τον κ. Κόρρα για την ευγενική προσφορά.

Η κα Τοπαλίδου Σμαρώ, μητέρα μαθητών, δώρισε στο σχολείο μας τέσσερις συσκευασίες μασκών μιας χρήσης με τις οποίες γίνεται ευχερέστερη η διαχείριση σ’ ένα είδος τόσο αναγκαίο την περίοδο αυτή της πανδημίας. Ευχαριστούμε την κα Τοπαλίδου για την προσφορά της.