Εορτασμός της εθνικής γιορτής της 28ης Οκτωβρίου

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γιορτές | , στις 24-10-2020

Οι εκδηλώσεις για τον εορτασμό της εθνικής γιορτής της 28ης Οκτωβρίου θα έχουν φέτος, τα ιδιαίτερα χαρακτηριστικά και τις δυνατότητες που μας δίνουν τα αυξημένα μέτρα προστασίας από τον κορωνοϊό.

Την Τρίτη 27 Οκτωβρίου 2020 οι μαθητές θα προσέλθουν στις 09.00΄ για τη σχολική γιορτή που θα γίνει σε κάθε τάξη ξεχωριστά και θα παραδοθεί η σημαία στην σημαιοφόρο. Η αποχώρηση των μαθητών είναι προγραμματισμένη για τις 10.30΄.  Τα δρομολόγια του λεωφορείου θα εκτελεστούν τις ανάλογες ώρες. Δεν θα γίνει η κατάθεση στεφάνων από τα σχολεία.

Την Τετάρτη 28 Οκτωβρίου 2020 θα πραγματοποιηθεί η δοξολογία στον Ι.Ν. Αγίων Θεοδώρων και στη συνέχεια η κατάθεση στεφάνων από τις αρχές του τόπου. Δεν θα γίνει η παρέλαση. Στις εκδηλώσεις θα λάβει μέρος μόνο η σημαιοφόρος συνοδευόμενη από έναν εκπαιδευτικό.