Ανακοίνωση για τον Αγιασμό στις 14/9/2020

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς, Εκπαιδευτικοί | , στις 11-09-2020

Σας ενημερώνουμε ότι την πρώτη ημέρα έναρξης των μαθημάτων, Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου, οι μαθητές θα προσέλθουν στις 8.15, θα παραμείνουν μέχρι την τέλεση του αγιασμού, που είναι ορισμένος για τις 11.00΄στο σχολείο μας,  και θα αποχωρήσουν στις 11.30΄.

Κατά την παραμονή τους θα γίνει:

➢    Συζήτηση για πιστή εφαρμογή των κανόνων καθαριότητας και υγιεινής και λοιπών μέτρων προστασίας και πρόληψης βάσει των σχετικών οδηγιών του ΕΟΔΥ

➢    Επεξήγηση επί του περιεχομένου του έντυπου ενημερωτικού υλικού που έχει σταλεί

Για τους μαθητές

Η δύναμη είναι στους πολλούς!

Η ασπίδας μας

Ο Μασκούλης

➢    Διανομή μάσκας ανά μαθητή

➢    Ιδιαίτερη έμφαση στην ενδεδειγμένη χρήση της μάσκας

➢    Διανομή των ατομικών δοχείων νερού/ παγουριών ανά μαθητή

➢    Διανομή των βιβλίων της νέας σχολικής χρονιάς ανά θρανίο (θα χρειαστεί να έχουν τη σχολική τσάντα τους)

➢    Ενημέρωση για το ωρολόγιο πρόγραμμα της εβδομάδας

Τα δρομολόγια θα γίνουν κανονικά το πρωί για την προσέλευση των μαθητών και στις 11.30΄ για την αποχώρησή τους.

Χρήσιμες οδηγίες

Για τους γονείς και κηδεμόνες

Για τους εκπαιδευτικούς

Για γονείς και εκπαιδευτικούς