Δήλωση για απουσία μαθητή από τα μαθήματα μετά την 1η Ιουνίου 2020

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς | , στις 26-05-2020

Καλούνται οι γονείς-κηδεμόνες των μαθητών/τριών που δεν θα προσέλθουν στο σχολείο από την 1η Ιουνίου 2020 για την παρακολούθηση των μαθημάτων λόγω ύπαρξης στο οικογενειακό περιβάλλον ατόμου που ανήκει σε ομάδα υψηλού κινδύνου για νόσηση από COVID-19, να συμπληρώσουν και να αποστείλουν στο σχολείο την παρακάτω ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΥΣΙΑΣ ΜΑΘΗΤΗ ΑΠΟ 1-6-20

Η δήλωση μπορεί να αποσταλεί μετά την υπογραφή της είτε στο e-mail του σχολείου,  είτε με fax (2552301854), είτε με παρουσία στο σχολείο μεταξύ 9 και 12 πμ, μέχρι την Πέμπτη 28 Μαΐου 2020.

Σε περίπτωση δημιουργίας υποτμημάτων σε τάξεις με μεγαλύτερο αριθμό από 15 μαθητές θα ζητήσουμε δήλωση για τον κύκλο παρακολούθησης από μαθητές που έχουν αδέρφια σε σχολικές μονάδες άλλων βαθμίδων.