Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2019-20

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Γονείς, Εκδηλώσεις | , στις 18-09-2019

Την Τετάρτη 11 Σεπτεμβρίου 2019 ο π. Δημήτριος και ο π. Χρήστος τέλεσαν τον Αγιασμό για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2019-20, όπου συμμετείχαμε με τη δέουσα κατάνυξη, λαμβάνοντας την ευλογία τους.

Το προαύλιο είχε γεμίσει νωρίτερα χαμόγελα και παιδικές φωνές. Οι συνοδοί γονείς ήταν εκεί με την ανάλογη συγκίνηση.

Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία της η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κα Πετρέση Κυριακούλα και τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου και πολλοί γονείς των μαθητών.

Αναγνώσθηκε από τον π. Δημήτριο ευχετήριο μήνυμα του Σεβασμιότατου κ.κ. Δαμασκηνού, από την δασκάλα κα Ζώνκε Πολυξένη μήνυμα του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης κ. Μπαντίκου Κων/νου, ενώ χαιρετισμό απηύθυνε η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Στη συνέχεια οι μαθητές συνοδεύτηκαν από τους εκπαιδευτικούς στις αίθουσες.

Για τους γονείς των μαθητών παρατέθηκε μικρή δεξίωση και ενημερώθηκαν για τη λειτουργία του σχολείου.

Καλή δύναμη και καλή χρονιά σε όλους!