Κοπή βασιλόπιτας από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για το σχολείο 18/1/2019

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Γονείς, Διάφορα, Εκδηλώσεις, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων | , στις 21-01-2019

Την Παρασκευή 18 Ιανουαρίου 2019 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων είχε την πρωτοβουλία για κοπή βασιλόπιτας στο σχολείο και προσέφερε ένα βασιλοπιτάκι σε κάθε μαθητή με ένα φλουρί σε κάθε τμήμα. Ο μαθητής από κάθε τμήμα που έτυχε το φλουρί πήρε ένα επιλεγμένο για την ηλικία του βιβλίο.

Την κοπή ευλόγησε ο πατήρ Δημήτριος της ενορίας μας κι ευχήθηκε σε όλους μας για τη νέα χρονιά.

Οι τυχεροί μαθητές ήταν η Μαρία-Γαβριέλα Αθανάσιος της Α, ο Μέρτ της Β, ο Θεόδωρος της Γ, ο Αϊντίν της Δ, ο Ανέστης του Ε1, ο Νίκος του Ε2 και η Ιωφυλλένια της ΣΤ.

Τα παιδιά χάρηκαν όλη τη διαδικασία και αντάλλαξαν ευχές για τον καινούργιο χρόνο.

Η Πρόεδρος του Συλλόγου κα Πετρέση Κυριακούλα ευχήθηκε υγεία, προσωπική ευτυχία και προκοπή και για το Σχολείο επιτυχίες με ασφάλεια και ηρεμία. Από το Διοικητικό Συμβούλιο ήταν παρούσες, βοήθησαν και χάρηκαν μαζί μας οι κυρίες Λοκαρίδου Ελένη, Μητολίδου Όλγα, Κεσογλίδου Κωνσταντίνα, Μίχου Χρυσούλα, Τοπαλίδου Σμαρώ, Καζαλτζή Ζωή και Μητσοπούλου Γεωργία.

Τυχεροί της βασιλόπιτας ήταν η κα Ρίμπογλου Ελεάνα και ο κ. Μελισσίδης Δημήτριος!

Καλή χρονιά σε όλους!