Γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 25/10/2018

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Γιορτές, Γονείς, Εκδηλώσεις | , στις 11-11-2018

Την Πέμπτη 25 Οκτωβρίου 2018 (λόγω της εορτής του Αγ. Δημητρίου στις 26 Οκτωβρίου) πραγματοποιήθηκε στο γυμναστήριο του σχολείου η γιορτή της Σημαίας και της Εθνικής επετείου.

Την ευθύνη είχαν οι Γ΄ και Δ΄ τάξεις με τις δασκάλες κα Γιοβανούδη Μαρία-Χριστίνα και κα Βασιλειάδου Ερατώ,  καθώς και ο μουσικός κ. Βλάχος Γεώργιος που δίδαξε τα τραγούδια.

Η καλή προετοιμασία και παρουσίαση, η συμμετοχή των υπόλοιπων μαθητών και του κοινού, η συναισθηματική φόρτιση που δημιουργήθηκε μια στιγμή που η χώρα μας πιέζεται σε διάφορα θέματα συνετέλεσαν σε μια πολύ όμορφη εκδήλωση.

Συγχαρητήρια σε όλους εκπαιδευτικούς του σχολείου, στους μαθητές των Γ΄και Δ΄τάξεων και στους μαθητές των υπόλοιπων τάξεων που έδειξαν πόσο καλό κοινό μπορούν να είναι.

Ευχαριστούμε για την παρουσία τους τα μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου και όλους του γονείς και κηδεμόνες που γιόρτασαν μαζί μας!

Χρόνια πολλά!