Στους πρωτεύσαντες του Διαγωνισμού Φυσικών “Αριστοτέλης” 2018 μαθήτρια του σχολείου μας

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Διαγωνισμοί | , στις 11-06-2018

Πανελλήνιος Διαγωνισμός Φυσικών Δημοτικού (β’ φάση) «Αριστοτέλης» 2018

Ανακοινώνονται τα ονόματα των 997 πρωτευσάντων της Ε’ τάξης (β΄ φάση) και των 871 πρωτευσάντων της Στ’ τάξης (β’ φάση), από τους 2474 μαθητές Ε’ τάξης και 2012 μαθητές Στ’ τάξης που συμμετείχαν στη β’ φάση του Διαγωνισμού «Αριστοτέλης», σημειώνοντας υψηλές επιδόσεις. Επισημαίνεται ότι οι μαθητές αυτοί είχαν πρωτεύσει (2 από κάθε τμήμα, κάθε τάξης) στην α’ φάση του Διαγωνισμού σε περισσότερα από 1.300 Ελληνικά Δημοτικά Σχολεία του εσωτερικού και του εξωτερικού που έλαβαν μέρος. Στην α’ φάση του Διαγωνισμού έλαβαν μέρος περισσότεροι από 50.000 μαθητές.

Από το σχολείο μας συμμετείχαν 2 μαθητές από την Ε και 2 από την ΣΤ τάξη.

Η μαθήτριά μας Λάλου Γεωργία της ΣΤ τάξης είναι στους πρωτεύσαντες και της απονέμεται Εύφημος Μνεία.

Συγχαίρουμε τη μαθήτρια για τη σπουδαία διάκρισή της και τον δάσκαλό της κ. Κιηγμά Ανδρέα για τη δουλειά που γίνεται στο τμήμα του.