Γιορτή Χριστουγέννων 22/12/2017

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Γιορτές, Γονείς, Εκδηλώσεις | , στις 26-12-2017

Την τελευταία ημέρα μαθημάτων πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων γιορτάσαμε όλοι μαζί, μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς την έλευση του Θεανθρώπου, με μια πολύ όμορφη εκδήλωση που είχαν ετοιμάσει οι μικροί μαθητές της Α΄και Β΄τάξης, εισάγοντάς μας στο πνεύμα των εορτών με τρόπο που μόνο τα παιδιά ξέρουν!

Με την καθοδήγηση των δασκάλων τους κας Παπαγεωργίου Ελένης και κ. Ματούση Χρήστου και τη βοήθεια της εκπ/κού θεατρικής αγωγής κας Κωστούδη Στέλλας μας παρουσίασαν ένα φαντασμαγορικό χρονικό και στη συνέχεια οδήγησαν τη σκέψη μας στα παιδιά των εμπόλεμων περιοχών, στα παιδιά που θα περάσουν τα Χριστούγεννα χωρίς οικογένεια, χωρίς σπίτι, μακριά από την πατρίδα τους, χωρίς βασικά αγαθά!

Η εκδήλωση έκλεισε με τραγούδια και κάλαντα!

Και του χρόνου!