Η 4η Ημέρα Αθλητισμού στο σχολείο μας

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Δράσεις, Εκδηλώσεις | , στις 02-10-2017

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ 7 ΕΣΤΠραγματοποιήθηκε σήμερα Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017 η 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού στο σχολείο μας με το πολύ ωραίο μήνυμα “Αθλούμαι – ΧαράΖω το Μέλλον”!

Ο εκπ/κός φυσικής αγωγής κ. Βουλγαρίδης Κων/νος, οι δάσκαλοί μας και η εκπ/κός εικαστικών κα Μπόζη Δήμητρα μας βοήθησαν να παρακολουθήσουμε σε ταινία τα ολυμπιακά αγωνίσματα και σπουδαίους αθλητές, να εκφραστούμε εικαστικά ζωγραφίζοντας σχετικές παραστάσεις και εκθέτοντάς τες, να αθληθούμε με μπάλες ή στο τρέξιμο, να παίξουμε, να μάθουμε τα βασικά για την πετοσφαίριση με τη συνδρομή των προσκεκλημένων προπονητών του Συλλόγου “Άθλος” και να διαπιστώσουμε, τελικά, ότι η άθληση είναι ζωή!