Ανακοίνωση για τον Αγιασμό στις 11/9/17

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γονείς | , στις 08-09-2017

ΑγιασμόςΤη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου 2017 στις 09.00΄ θα γίνει στο προαύλιο του σχολείου ο Αγιασμός για την έναρξη του νέου διδακτικού έτους του 4ου Νηπιαγωγείου και του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ορεστιάδας.

Στην τελετή είναι προσκεκλημένοι οι γονείς και κηδεμόνες των νηπίων και των μαθητών, οι οποίοι θα ενημερωθούν για τη λειτουρία των σχολικών μονάδων από την Προϊσταμένη και τον Διευθυντή.

Οι μαθητές, που δεν χρειάζεται να έχουν την τσάντα τους αφού τα βιβλία θα δοθούν την επόμενη ημέρα,  θα προσέλθουν στις 08.30΄και θα αποχωρήσουν στις 10.45΄περίπου.

Για όσους μεταφέρονται με λεωφορείο από τον Σάκκο και την Κάτω Οινόη το δρομολόγιο θα γίνει κανονικά το πρωί όπως κάθε εργάσιμη και η επιστροφή στις 10.45΄.