Παραμονές Χριστουγέννων και Θ. Λειτουργία στην Αγ. Μαρίνα για τη Γ΄2 τάξη

Καθώς τα Χριστούγεννα πλησιάζουν το Γ΄2 τμήμα του σχολείου μας με την συνοδεία του δασκάλου τής τάξης Νίκου Σουτόπουλου, μαζί και με άλλα σχολεία της περιοχής μας παρακολούθησε τη Θ. Λειτουργία στον Ι. Ναό της Αγ. Μαρίνας, όπου πολλοί μικροί μαθητές συμμετείχαν στη Θ. Κοινωνία.

Ο σεβαστός ιερέας και δάσκαλος του ναού π. Νικόλαος Κατσούρας δεν παρέλειψε να συγχαρεί τους μικρούς  μαθητές για την τάξη και προσοχή που υπέδειξαν καθ΄ όλη τη διάρκεια που παρακολούθησαν τη Ακολουθία,  να τους ευχηθεί «Καλά Χριστούγεννα», «Καλή Πρωτοχρονιά» και καλή πρόοδο στα μαθήματά τους στο νέο έτος 2019!

Την προσοχή όλων μας κέρδισε η όμορφη φάτνη με τη γέννηση του μικρού Χριστού στον προαύλιο χώρο της εκκλησίας, που θαυμάσαμε όλοι χαρούμενοι, πριν αναχωρήσουμε για το σχολείο μας, καθώς τα Χριστούγεννα πλησιάζουν…!