Η μπουγάδα του Άϊ-Βασίλη απλώθηκε στο σχολείο μας!

Η φετινή χριστουγεννιάτικη γιορτή ζέστανε την καρδιά όλου του σχολείου!

Μετά από τόσα χρόνια με κλειστές πόρτες και διαδικτυακές ευχές τα παιδάκια της Β΄ τάξης και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου έφεραν τη μαγεία και τη ζεστασιά των Χριστουγέννων στο σχολείο μας ξανά.

Αστεράκια, δέντρα, στολίδια, γιρλάντες και χαρούμενες φωνές μας προετοίμαζαν όλη την εβδομάδα ότι κάτι πολύ όμορφο θα παρακολουθούσαμε…. Η πραγματικότητα όμως ήταν καλύτερη από τις προσδοκίες μας!

Χιονονιφάδες, τάρανδοι, παιδάκια από όλον τον κόσμο και ξωτικά κινητοποιήθηκαν να βοηθήσουν έναν Άϊ-Βασίλη-όνειρο (!) στο μεγάλο πρόβλημα που αντιμετώπισε με…. την μπουγάδα του!

Μία παράσταση που τα είχε όλα. Αγάπη, συμπερίληψη, συγκίνηση, ζεστασιά, λάμψη, μουσική  και χορό!

Σας ευχαριστούμε παιδάκια και όλες τις εκπαιδευτικούς που βάζουν, όχι μόνο χρόνο και υπομονή, αλλά και μπόλικη αγάπη και χρυσόσκονη σε αυτό που κάνουν.

Καλές γιορτές σε όλους και προσοχή στην μπουγάδα σας!