Τελική Γιορτή- Αποφοίτηση Έκτης Δημοτικού

Στιγμιότυπα από τη φετινή τελική γιορτή και την αποφοίτηση της Έκτης.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!!!

Ευχόμαστε στα εκτάκια μας καλή αρχή στο νέο τους ξεκίνημα!!

16ος Μαραθώνιος Ανάγνωσης

Με πολλή χαρά φέτος το σχολείο μας συμμετείχε στον 16ο Μαραθώνιο Ανάγνωσης που διοργάνωσε η δημοτική βιβλιοθήκη «Μίμης Βασιλόπουλος» του Δήμου Χαλανδρίου. Για πολλούς μαθητές του σχολείου μας η καθημερινή ανάγνωση λογοτεχνικών βιβλίων εντάχθηκε στη ρουτίνα μας. Οι μαθητές ανυπομονούσαν να ακούσουν τη συνέχεια των ιστοριών και αυτές οι στιγμές ήταν από τις αγαπημένες της ημέρας. Φυσικά, δεν έλειψαν και οι πρωταθλητές! Ασυγκράτητοι βιβλιοφάγοι που «κατάπιναν» τα λογοτεχνικά βιβλία στο σχολείο και συνέχιζαν στο  σπίτι. Τελικά, στον τερματισμό του Μαραθωνίου μας έμειναν εικόνες φαντασίας και ξεγνοιασιάς και πολλά βιβλία που δόθηκαν στα παιδιά ως επιβράβευση για τη συμμετοχή τους. Κρατάμε θέση , λοιπόν, από τώρα για τον επόμενο αγώνα!

16OS MARATHONIOS EXOFULLO page 0001       εικόνα Viber 2023 06 16 09 34 57 480