Άρθρα ανά μήνα: Νοέμβριος 2022
Η παρέλαση των μαθητών μας
Η Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Παλλήνης στο σχολείο μας
Τη Δευτέρα 24\10 η Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Παλλήνης επισκέφθηκε το σχολείο μας. Οι μουσικοί παρουσίασαν διάφορα πνευστά μουσικά όργανα της φιλαρμονικής και μας εξήγησαν τη συμβολή τους στην ορχήστρα. Στη συνέχεια οι μαθητές μας ταξίδεψαν στον μουσικό χρόνο, με μια αναδρομή στην ιστορία της μουσικής και άκουσαν αποσπάσματα από διάσημα έργα κλασικών συνθετών. Στο τέλος, παίξαμε μαζί μουσικά παιχνιδια…..
Τους ευχαριστούμε πολύ!!