Προγραμματισμός λειτουργίας Ολοήμερου Προγράμματος για το σχολικό έτος 2021-2022

Αγαπητοί γονείς,
Σας ενημερώνουμε ότι ξεκινούν οι εγγραφές των μαθητών/τριών στο ολοήμερο πρόγραμμα για το σχολικό έτος 2021-22.
Οι μαθητές/τριες εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα κατόπιν σχετικής αίτησης-δήλωσης των γονέων τους.
ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ
Γίνονται δεκτές όλες ανεξαιρέτως οι αιτήσεις των γονέων για φοίτηση των μαθητών/τριών στο Ολοήμερο Πρόγραμμα, χωρίς προϋποθέσεις.
Αποχώρηση των μαθητών του προαιρετικού ολοήμερου προγράμματος στα ολιγοθέσια σχολεία γίνεται στις 16:00.
Βασική προϋπόθεση για να λειτουργήσει το Ολοήμερο Πρόγραμμα μετά τη λήξη του υποχρεωτικού ωραρίου στις 13:30, είναι η εγγραφή τουλάχιστον 8 μαθητών.
Η αίτηση-δήλωση του γονέα για την εγγραφή του/των παιδιού/ών του στο Ολοήμερο Πρόγραμμα πρέπει να κατατεθεί στο σχολείο έως την Παρασκευή 14/5/2021.