Εκπαιδευτική επίσκεψη στην 111ΠΜ Νέας Αγχιάλου

Στις 9 Νοεμβρίου 2018, οι μεγάλες τάξεις του σχολείου μας Ε’ & Στ’, λόγω του εορταστικού τριημέρου της αεροπορίας, επισκέφτηκαν με τους συνοδούς τους την , που βρίσκεται στην Αεροπορική Βάση της Ν. Αγχιάλου.

Σκοπός της επίσκεψης ήταν οι μαθητές να γνωρίσουν από κοντά το ένα μέρος της άμυνας της χώρας που λέγεται Πολεμική Αεροπορία.

Ο καιρός δεν ήταν αυτή τη φορά σύμμαχός τους, αλλά αυτό δεν τους εμπόδισε να δουν και να γνωρίσουν τα πολεμικά αεροσκάφη F16, τη δράση και τη λειτουργία τους, καθώς και το προσωπικό που φροντίζει για την πτήση και την συντήρησή τους.

Ξεναγήθηκαν στους χώρους της Βάσης, είδαν εικονικές αναχαιτήσεις και επέστρεψαν στο σχολείο ευχαριστημένοι γεμάτοι εικόνες και συναισθήματα, περιμένοντας ανυπόμονα την επόμενη σχολική τους δραστηριότητα.

Κατηγορίες: Εκδηλώσεις, Σχολείο. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.