Επικαιροποίηση email και κινητού τηλεφώνου γονέων/κηδεμόνων για τις ανάγκες της τηλεεκπαίδευσης

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, ανταποκρινόμενο άμεσα στις εξελίξεις, ενεργοποιεί ψηφιακά εργαλεία που θα επιτρέψουν την εξ αποστάσεως διδασκαλία.

Η εξ αποστάσεως διδασκαλία συνιστά το πλέον πρόσφορο εργαλείο για να διατηρήσουν οι μαθητές μας την επαφή τους με την εκπαιδευτική διαδικασία στις παρούσες, έκτακτες συνθήκες που βιώνει η χώρα μας – χωρίς να αποσκοπεί στο να υποκαταστήσει τη δια ζώσης εκπαίδευση ούτε να καλύψει τη διδακτέα ύλη. Πρόκειται για ένα μεγάλο εγχείρημα, για την επιτυχία του οποίου είναι καίρια η συμβολή όλων των παραγόντων της εκπαίδευσης.

Για το λόγο αυτό κρίνεται απαραίτητη α) η καταχώριση του email για την υλοποίηση της εξ’ αποστάσεως διδασκαλίας και β) η επικαιροποίηση ενός  αριθμού κινητού τηλεφώνου.

Τα στοιχεία μπορούν να συμπληρωθούν στη φόρμα που ακολουθεί.

Μετά τη συμπλήρωση της φόρμας ένα ηλεκτρονικό μήνυμα θα αποσταλεί αυτόματα στην ηλεκτρονική σας διεύθυνση  με όλα τα στοιχεία που συμπληρώσατε. (εάν δεν συμπληρώσετε σωστό email, δεν θα λάβετε μήνυμα επιβεβαίωσης)

Η φόρμα θα συμπληρωθεί μία φορά για κάθε παιδί που φοιτά στο σχολείο μας.

Μήν συμπληρώνετε τα στοιχεία σας στα σχόλια.

Καλή σας επιτυχία.

ΠΡΟΣΟΧΗ: Ημερομηνία υποβολής μέχρι 25/03/2020!!!

Πατήστε στην παρακάτω εικόνα να εισάγετε τα στοιχεία σας!!!

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Σχολείο, Χωρίς κατηγορία. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.