Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Μουσείο Αρχαίας Ελληνικής Τεχνολογίας Κώστα Κοτσανά

Στα πλαίσια του 2ου Διεθνούς Συνεδρίου Φαρσάλων με θέμα «Ο Ομηρικός Αχιλλέας: διαχρονικές αντανακλάσεις στην τέχνη και τη γραμματεία», οι μαθητές της A’, B’, Ε’ & Στ’ τάξης του σχολείου μας με τους δασκάλους τους, επισκέφτηκαν στο Πολιτιστικό Κέντρο του Δήμου Φαρσάλων, την περιοδεύουσα έκθεση με τις σημαντικότερες εφευρέσεις των αρχαίων Ελλήνων, από το «Μουσείο Αρχαίας Ελληνικής Τεχνολογίας Κώστα Κοτσανά». Ξεναγήθηκαν από τον πρόεδρο του ΟΠΑΚΠΑ Φαρσάλων κ. Κ. Δερλό και αποκόμισαν σημαντικές πληροφορίες για την τεχνολογία της αρχαίας εποχής.

Δημοσιεύθηκε στην Ανακοινώσεις, Εκδηλώσεις, Σχολείο και χαρακτηρίσθηκε , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.