Κλειστά τα σχολεία στα Φάρσαλα Τρίτη και Τετάρτη λόγω παγετού

Ο Δήμαρχος Φαρσάλων

Αφού έλαβε υπόψη :

Τις διατάξεις του άρθρου 58 του Ν.3852/2010 που αφορά στις «Αρμοδιότητες του Δημάρχου».
Τη διάταξη του άρθρου 94 παρ. 4 περ. 27  του Ν.3852/2010, όπου αναφέρεται η Αρμοδιότητα του Δήμου για τη διακοπή μαθημάτων, λόγων έκτακτων συνθηκών.
Τις δυσμενείς καιρικές συνθήκες που επικρατούν, λόγω χιονοπτώσεως, παγετού και χαμηλών θερμοκρασιών, εντός των διοικητικών ορίων του Δήμου Φαρσάλων.
Την υποχρέωση διασφάλισης και προστασίας των μαθητών και του εκπαιδευτικού προσωπικού των σχολείων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης

Α π ο φ α σ ί ζ ε ι

Να διακοπούν τα μαθήματα όλων των Σχολικών Μονάδων του Δήμου Φαρσάλων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, την 8η και 9η Ιανουαρίου 2019 ημέρα Τρίτη και Τετάρτη αντίστοιχα, λόγω παγετού και αδυναμίας μετακίνησης μαθητών και εκπαιδευτικών.

Ο Δήμαρχος Φαρσάλων

Πηγή: ifarsala

Κατηγορίες: Ανακοινώσεις, Σχολείο. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.