Ανακοινώσεις

1. Κατόπιν τηλεφωνικής επικοινωνίας που είχαμε με τη Β/θμια Εκπ/ση Δυτ. Θεσ/νίκης σας ενημερώνουμε ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα γνωρίζουμε σε ποιο/α Γυμνάσια θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες της ΣΤ΄ (Έκτης Τάξης). Άμεσα θα υπάρξει ενημέρωση. Αφορά μόνο τους μαθητές/τριες της ΣΤ΄(‘Εκτης) Δημοτικού.
2. Όσοι επιθυμούν την εγγραφή τους στα τμήματα του Ολοήμερου και στην Πρωινή Ζώνη, θα πρέπει να στείλουν τη δήλωση και τα απαραίτητα δικαιολογητικά το συντομότερο δυνατόν, καθώς μετά τη λήξη του σχολικού έτους δε θα είναι δυνατή η εγγραφή και η παρακολούθηση του Ολοήμερου. Αφορά μαθητές/τριες από Α΄ (Πρώτη) μέχρι και Ε΄ (Πέμπτη) Τάξη Δημοτικού.
3. Σας υπενθυμίζουμε ότι τα βιβλία όλων των τάξεων του Δημοτικού Σχολείου θα πρέπει να φυλαχθούν διότι με την έναρξη του νέου διδακτικού έτους 2020-2021 θα επαναχρησιμοποιηθούν.
4. Οι μαθητές και οι μαθήτριες πρέπει να προσέρχονται στο σχολείο – το αργότερο – μέχρι τις 08.15.
Παρακολουθούμε τις ενημερώσεις του ιστολογίου του σχολείου μας. (https://blogs.sch.gr/4dimelef/)