Εγγραφές Α΄ Τάξης για το Σχολικό Έτος 2019-2020.

Οι εγγραφές γίνονται  από 6 Μαΐου έως και 20 Μαΐου 2019.

(Σύμφωνα με την Φ.6/65742/Δ1 25-4-2018 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας & Θρησκευμάτων).

Στην Α’ (Πρώτη) Τάξη θα γραφτούν φέτος τα παιδιά που γεννήθηκαν το 2013.

Δικαιολογητικά που χρειάζονται για την εγγραφή:

1) Επίδειξη του Βιβλιαρίου Υγείας του παιδιού, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο να φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια μέχρι την ημερομηνία εγγραφής.

2) Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (συμπληρώνεται από ιατρούς των Κέντρων Υγείας, Πολυδύναμα Περιφερειακά Ιατρεία κλπ.) το οποίο ισχύει για 3 χρόνια.

3] Βεβαίωση Παρακολούθησης Νηπίου από το Νηπιαγωγείο (αυτό θα κατατεθεί ως δικαιολογητικό μετά τις 15 Ιουνίου). Μέχρι την ημερομηνία έκδοσης της Βεβαίωσης Παρακολούθησης από το Νηπιαγωγείο θα προσκομιστεί από το γονέα Βεβαίωση Φοίτησης η οποία εκδίδεται από το Νηπιαγωγείο.

4) Αποδεικτικό Στοιχείο Κατοικίας. (ΔΕΗ ή ΟΤΕ, Συμβόλαιο αγοράς Κατοικίας ή Ενοικίασης στο όνομα του Γονέα ή Κηδεμόνα. Λογαριασμοί Κινητών τηλεφώνων δεν αποδεικνύουν  την κατοικία).

*Οι εγγραφές θα γίνονται από τις 10:00 μέχρι τις 12.30 το πρωί.