Εορτασμός Επετείου Πολυτεχνείου

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν οι εορταστικές εκδηλώσεις στο σχολείο μας με αφορμή την επέτειο του Πολυτεχνείου. Μαθητές και μαθήτριες των τμημάτων της Ε΄ και της ΣΤ΄ Τάξης απέδωσαν με τον καλύτερο τρόπο το νόημα της επετείου. Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά που πήραν μέρος στην εορτή. Συγχαρητήρια και στους εκπαιδευτικούς κα Θεοχαρίδου Θεοδώρα (Ε1), κο Στόικο Γεώργιο (Ε2), κα Μητώλη Μαρία (Ε3), κα Λαζαρέλη Ευφροσύνη (ΣΤ1), κο Παπαλεξίου Κων/νο (ΣΤ2), κα Μπίρμπα Γεωργία (Πληροφορική) και κο Δίγκα Χρήστο (Μουσικός).

Μετά το πέρας των εκδηλώσεων, ο σημαιοφόρος μαζί με τους παραστάτες και την υπεύθυνη κατάθεσης στεφάνου με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών κου Εμμανουηλίδη Χρήστου και κας Λαζαρέλη Ευφροσύνης παρευρέθησαν στο μνημείο του Πολυτεχνείου (πεζόδρομος Κορδελιού) όπου και εναπόθεσαν γαρύφαλα πάνω στο μνημείο.