Διάκριση του σχολείου μας

skakΤο Σάββατο 29 Νοεμβρίου 2014 πραγματοποιήθηκε  το 14ο  Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκάκι Νομών Θεσσαλονίκης-Χαλκιδικής  -Προκριματική Φάση 13ου Πανελλήνιου Ομαδικού Πρωταθλήματος 2015 (Διοργάνωση  Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Θεσσαλονίκης-Χαλκιδικής).

Το σχολείο μας, που συμμετείχε στο πρωτάθλημα με 2 ομάδες, κατέκτησε την 3η θέση και προκρίθηκε στα τελικά του Πανελληνίου Σχολικού Πρωταθλήματος.

Τα ονόματα των μαθητών και μαθητριών που συμμετείχαν: Ζηβόντσης Δημήτριος, Θεολόγης Ευάγγελος, Καρανικόλας Γεώργιος, Κοκονάς Ηλίας, Λεμπερίδης Δημήτριος, Μπεράτζε Αναστασία, Τσιαγγρίδης Γεώργιος, Τσούκα Στέλλα, Τσούκας Θάνος, Τσουλάκη Μαρία, Χατζηαναστασίου Θωμάς.

Ευχόμαστε σε όλους συγχαρητήρια  και καλή επιτυχία στους επόμενους αγώνες.

skak1

skak2

2 σχόλια

1. Μπράβο στους μαθητές, όμως σε κάποιους παλιότερα δεν δώσατε τίποτα και είναι αδικο, τρόπαιο δλδ

1. Σας ενημερώνουμε ότι ο διαγωνισμός σκακιού δεν έγινε από το σχολείο αλλά από την Ένωση Σκακιστικών Σωματείων. Ως εκ τούτου, τα μετάλλια και οτιδήποτε άλλο δε δίδονται από εμάς.
      Επίσης, το σχολείο δεν συμμετείχε ξανά ως ομάδα σε τέτοιο διαγωνισμό, αλλά υπήρχαν μεμονωμένες συμμετοχές.