Σχολείο

Διδακτικό Προσωπικό

Σχολικό Έτος 2023-24 Διευθυντής: Αθανασιάδης Θεόδωρος Υποδιευθυντής: Αριζάνης Εμμανουήλ Τάξη Α΄: Παρασκευοπούλου Ιωάννα Ζωίδου Μαριάννα Τάξη Β΄: Παρτινούδη Μαρίνα Δασκαλοπούλου Ελένη Τάξη Γ΄: Αλέκος Θωμάς Λαζαρέλη Ευφροσύνη Αμβράζη Αρετή Τάξη Δ΄: Ζηβόντσης Χρήστος Χλωρού Αναστασία Τάξη Ε΄: Μητώλη Μαρία Αράπογλου Θεοδώρα Τάξη ΣΤ΄:  Κουλίτσα Δέσποινα Σιούλα Χριστίνα Υπεύθυνος Ολοήμερου: Τμήμα Ένταξης: Παράλληλη Στήριξη: Ειδικό Βοηθητικό …

Ιστορία

Προήλθε από τη συγχώνευση των 4ου  και 9ου  Δημοτικών Σχολείων Ελευθερίου-κορδελιού. Από το σχολικό έτος 2011-2012 εφαρμόζει το Ε.Α.Ε.Π. ( Ενιαίο Αναμορφωμένο Εκπαιδευτικό πρόγραμμα)

Μαθητές

Το δυναμικό του σχολείου μας είναι : 296  μαθητές, αναλυτικά κατά τάξη: Τάξη Μαθητές Α 50 Β 52 Γ 48 Δ 46 Ε 46 ΣΤ 60

peribalontik;o k;entro

Ο τόπος μας

Ο δήμος Ελευθερίου Κορδελιού-Ευόσμου είναι δήμος της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας. Δημιουργήθηκε με την εφαρμογή του σχεδίου Καλλικράτης,  που προήλθε από τη συνένωση των Δήμων Ελευθερίου-Κορδελιού και Ευόσμου, βρίσκεται στη βορειοδυτική πλευρά του πολεοδομικού συγκροτήματος της Θεσσαλονίκης, σε απόσταση 5 χλμ. από το κέντρο της και με έκταση περίπου δεκατεσσάρων χιλιάδων (14.000) στρεμμάτων.Έχει 74.270 κατοίκους.