Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Χαιρετισμός από το Νέο Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ευκαρπίας.

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.

Δεκέμβριος 2022

red christmas globe holiday

Αγαπητοί γονείς, κηδεμόνες και αγαπημένα μας παιδιά,

Είμαστε το νέο Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Σχολείου Ευκαρπίας. Κατ΄αρχάς να σας ευχαριστήσουμε θερμά για τη συμμέτοχη σας στην ψηφοφορία για την ανάδειξη της νέας σύνθεσης του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του  σχολείου μας και να σας χαιρετίσουμε πλέον και επίσημα.

Παρά  τις δύσκολες συνθήκες  τον τελευταίο καιρό, ο Σύλλογος Γονέων αποτελεί τον συνδετικό κρίκο μεταξύ τον γονέων, της Δ/νσης και των διδασκόντων.

Ως Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων θα είμαστε πάντα κοντά στους εκπαιδευτικούς και πάντα πρόθυμοι να αντιμετωπίσουμε τυχόν προβλήματα.

Στόχος μας είναι η αγαστή συνεργασία με όλους τους εμπλεκομένους και επιδιώκουμε να κινήσουμε το ενδιαφέρον όλων των γονέων για συμμετοχή στο σχολικό γίγνεσθαι , ώστε να επέρχονται αμεσότερες και αποτελεσματικότερες λύσεις στα εκάστοτε ζητήματα.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων έχει ως κύριο μέλημα τα παιδιά, τις ανάγκες του σχολείου και σκοπός του είναι η εκπαίδευση και η ασφάλεια των μαθητών/τριών. Ελπίζουμε να είστε αρωγοί μας, στο νέο μας αυτό ξεκίνημα για την καλύτερη υποστήριξη των συμφερόντων των παιδιών.

Η Αγάπη για τα παιδιά δημιουργεί ένα καλύτερο αύριο για αυτά!!!

Μπορείτε να έρθετε σε επικοινωνία με το Σύλλογο Γονέων και να κατατίθετε ότι  σας απασχολεί ,προτάσεις ή ιδέες, κ.α , στα τηλέφωνα 6977658951, 6936584545 και ώρες 10-12 ΠΜ.

Με φιλικούς χαιρετισμούς

ΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ

Δημήτρης Αντωνιάδης , Πρόεδρος

Ειρήνη Τσαβδαρίδου,    Αντιπρόεδρος

Αθηνά Γερασιμίδου ,      Γραμματέας

Χαράλαμπος Καραγκιαούρης ,  Ταμείας

Ειρήνη Μπούμπουρα,  Ειδικός Γραμματέας

Τακτικά Μέλη:  Γεωργία Μαυρομάτη, Μαλαματένια Βογιατζή,

Αναπληρωματικά Μέλη: Χρήστος Κωνσταντίνου, Πολυξένη Αντωνιάδου.

Ο Διευθυντής, ο σύλλογος διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων, σας εύχεται ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ, ελπίζοντας το 2023 να αναπληρώσει δυναμικά όλα όσα μας στέρησε ο προηγούμενος χρόνος. Το νέο έτος να φέρει στις οικογένειες σας υγεία, ευτυχία, αγάπη , πολλές αγκαλιές και πολλά παιδικά χαμόγελα!!!

Χρονιά πολλά!!!