Αρχική » Δραστηριότητες » ΣΤ τάξη : γερμανικά: το λογότυπο του GRUEN GOETHE

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.

Δεκέμβριος 2022

ΣΤ τάξη : γερμανικά: το λογότυπο του GRUEN GOETHE

• H ΣΤ΄  τάξη του σχολείου μας, υπό την καθοδήγηση της κας Μπίρδα Ολυμπίας , εκπαιδευτικού της γερμανικής γλώσσας (ΠΕ 07), συμμετέχει στο project “GrünGoethe”.
  • Το πρόγραμμα “GrünGoethe” έρχεται για να παρέχει υποστήριξη και έμπνευση σε εκπαιδευτικούς που επιθυμούν να διερευνήσουν νέους τρόπους ενσωμάτωσης των ικανοτήτων για τη βιωσιμότητα στις τάξεις τους, τα σχολεία και τις κοινότητές τους, αλλά και αφύπνιση των μαθητών στα πλαίσια του μαθήματος της Γερμανικής, με στόχο τη δημιουργία πράσινης κοινότητας και δικτύου υποστήριξης και ανταλλαγής γνώσης εντός της μαθητικής κοινότητας.
  • To logo που επέλεξε το σχολείο μας  για να αποστείλει στο Ινστιτούτο Γκαίτε  είναι το ακόλουθο:

• 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ ΣΤ ΤΑΞΗ