Αρχική » ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Έναρξη ηλεκτρονικών…μαθημάτων

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.

Μάρτιος 2020

Έναρξη ηλεκτρονικών…μαθημάτων

Ενημερώνουμε τους μαθητές και τις μαθήτριές μας,τους γονείς/ κηδεμόνες τους αλλά και όλους τους διαδικτυακούς μας φίλους ότι ήδη ξεκίνησαν τα  ηλεκτρονικά μαθήματα  όλων των τάξεων του σχολείου μας, αρχικά μέσω των ιστολογίων (blogs) όλων των σχολικών τμημάτων.Στις ηλεκτρονικές μας τάξεις υπάρχουν κάποιες δραστηριότητες  που θα  βοηθήσουν  τους μαθητές μας να περάσουν πιο δημιουργικά τις ώρες που βρίσκονται  στο  σπίτι  προκειμένου  να μη χαθεί η  επαφή  με τη διδαχθείσα ύλη.Τα ηλεκτρονικά μαθήματα έχουν επαναληπτικό- ανατροφοδοτικό χαρακτήρα.

Πώς θα βρω την ηλεκτρονική μου τάξη;

• Πηγαίνω στην αρχική σελίδα και πατάω στο κουμπί ΙΣΤΟΤΟΠΟΙ ΤΑΞΕΩΝ
  • Εισέρχομαι σε μια σελίδα που περιέχει ένα πίνακα με τις ηλεκτρονικές διευθύνσεις όλων των τάξεων
  • Επιλέγω την τάξη μου (ή την τάξη που με ενδιαφέρει)
  • Πατώ στο σύνδεσμό της και μεταφέρομαι στον ιστότοπο.