΄΄ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΖΩΗΣ΄΄ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΟΥ…..2019

Με το σύνθημα “Ενημερώσου – Εκπαιδεύσου για να σώσεις την ζωή ενός συνανθρώπου σου… Του δικού σου ανθρώπου…”ολοκληρώθηκαν τα μαθήματα ζωής την Τετάρτη  16 Οκτωβρίου 2019 και ώρες 10:00 π.μ. έως 12:30 μ.μ στο Κλειστό Γυμναστήριο Διδ/χου Σπάρτακος.Οι μαθητές των τάξεων Δ1΄,Δ2΄, Ε΄, του 4ου Δ.Σ Διδυμοτείχου  παρακολούθησαν την ανοιχτή εκδήλωση ενημέρωσης σε δεξιότητες Καρδιοαναπνευστικής Αναζωογόνησης που συνδιοργάνωσε το Τοπικό Συμβούλιο  Διδυμοτείχου, το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών Διδυμοτείχου του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού και ΕΚΑΒ Αλεξανδρούπολης.Τους μαθητές συνόδεψαν οι εκπαιδευτικοί των τάξεων:Παπαδάκη Δήμητρα (Δ1΄) ,Μαχαιρίδου Ελησάβετ (Δ2΄),Μανάκας Γεώργιος (Ε΄).