ΚΑΝΟΝΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΟΛΟΗΜΕΡΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Για την καλύτερη λειτουργία του Ολοήμερου τμήματος κατά το σχολικό έτος 2019-2020, ενημερώνουμε τους/τις εγγεγραμμένους/ες μαθητές/τριες και τους γονείς τους  για τα εξής:

1. Την ώρα της σίτισης, πρέπει οι μαθητές/τριες να έχουν οπωσδήποτε πετσέτα φαγητού, για να τοποθετούν πάνω το φαγητοδοχείο τους.
  2. Η ώρα αποχώρησης των μαθητών/τριών είναι 15:00. Σε περίπτωση που υπάρχει ανάγκη να αποχωρήσει κάποιος-α μαθητής/τρια νωρίτερα, παρακαλούνται οι γονείς να ενημερώνουν τη διεύθυνση.
  3. Κατά την αποχώρηση των μαθητών/τριών από το σχολείο (15:00), οι γονείς/συνοδοί των μαθητών/τριών περιμένουν στην είσοδο του σχολείου. Οι υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί κατεβαίνουν μαζί με τους/τις μαθητές/τριες στον χώρο υποδοχής και οι γονείς/συνοδοί τους παραλαμβάνουν από εκεί.

Η Διευθύντρια του σχολείου

Δελημπαλτά Βασιλική