Bravo Schools-Συμμετοχή στο διαγωνισμό

KAΛΟ ΠΑΣΧΑ & ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ

Screenshot 1 2 Screenshot 2 1

AΘΛΗΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΤΥΑΚΗ ΔΡΑΣΗ

Συμμετοχή του σχολείου στην “Ολυμπιακή Εβδομάδα” που διοργανώνεται από την  Εθνική Ολυμπιακή Ακαδημία κι έχει ως κύριο στόχο της τη διάδοση της Ολυμπιακής Παιδείας , τη μετάδοση στη νεολαία των αρχών του φίλαθλου πνεύματος, των παραδόσεων του αθλητισμού και του Fair Play και  τη συμβολή στην καταπολέμηση των φαινομένων του doping και της βίας στο χώρο του αθλητισμού.

IMG 20240425 084543Screenshot 1 1Screenshot 3IMG 20240425 084526

EKΔΗΛΩΣΗ-ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ-ΣΥΝΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΔΗΜΩΝ-“ΒΙΑ ΑΝΗΛΙΚΩΝ&ΑΝΑΡΤΗΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ”

ΒΙΑ ΜΕΤΑΞΥ ΤΩΝ ΑΝΗΛΙΚΩΝ

AΘΛΗΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ “ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΟΝΙΚΕΣ-ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ”

Την Τετάρτη 17 Απριλίου 2024, πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική αθλητική δράση ενημέρωσης των μαθητών για τα παραολυμπιακά αθλήματα, από τον παραολυμπιονίκη κ. Κωνσταντίνο Καραούζα.Στο πλαίσιο της δράσης , οι μαθητές έμαθαν να παίζουν δυο παραολυμπιακά αθλήματα-το Μπότσια και το Γκολμπολ-ενώ είχαν την ευκαιρία να μάθουν για τη ζωή και το έργο των  παραολυμπιονικών.

Screenshot 32Screenshot 31 Screenshot 33

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ “ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ”

Την Τρίτη 16 Απριλίου 2024, πραγματοποιήθηκε σε μαθητές της Ε & Στ τάξης του σχολείου μας,  το εκπαιδευτικό πρόγραμμα ενημέρωσης-βιωματικής επιμόρφωσης “Πρώτες Βοήθειες για Πολίτες”,σε συνεργασία με τον Δήμο Χολαργού-Παπάγου και τον Ελληνικό Ερυθρό Σταυρό.

18ος Μαθητικός Διαγωνισμός «Παιχνίδι και Μαθηματικά»

Συμμετοχή του σχολείου μας στον 18ο Μαθηματικό Διαγωνισμό “Παιχνίδι και Μαθηματικά” που διοργάνωσε η  Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία  και το  Υ.ΠΑΙ.Θ.Α

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΟΝΕΩΝ & ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Ο  Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 4ου Δημοτικού Χολαργού,διοργανώνει την Κυριακή 14 Απριλίου 2024 , το 2ο Φεστιβάλ Βιβλίου “ TOO COOL BOOK”. Οι δράσεις που θα πραγματοποιηθούν θα είναι πολλές και ενδιαφέρουσες και  απευθύνονται σε παιδιά αλλά και σε γονείς!

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ “ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΣΕ ΣΚΥΛΟΥΣ”

Με αφορμή την καθιέρωση της  Πανελλήνιας Σχολικής Ημέρας Φιλοζωίας 4η Απριλίου, πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας εκπαιδευτική δράση ενημέρωσης-ευαισθητοποίησης των μαθητών με θέμα: “Πρώτες Βοήθειες σε Σκύλους” του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού, από τον υπεύθυνο κ. Γεώργιο Κουρτέση,MSc,Διευθυντή Σχολής -προπονητή-Αυτοδυτών και Ναυαγοσωστών.

Screenshot 20240408 1342072