ΕΝΑΡΞΗ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020 – 2021

Αγαπητοί Γονείς και κηδεμόνες

Σας ενημερώνουμε, σύμφωνα με την διευκρινιστική εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ., ότι τη Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου 2020 οι μαθητές/μαθήτριες θα προσέλθουν στο Σχολείο μας στις 08.30 π.μ.  με τη σχολική τους τσάντα για να μεταφέρουν τα διδακτικά βιβλία που θα παραλάβουν. Οι μαθητές/μαθήτριες θα εισέρχονται στο Σχολείο φορώντας την προστατευτική τους μάσκα. Η χρήση της μάσκας είναι υποχρεωτική για τους μαθητές/μαθήτριες όλων των τάξεων του Σχολείου.

Η τελετή του Αγιασμού με την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς 2020 – 2021 θα πραγματοποιηθεί στις 11.30 π.μ.. Μετά την τέλεση του Αγιασμού στις 12.00 π.μ.  οι μαθητές/μαθήτριες θα αποχωρήσουν από το Σχολείο. Παρακαλούνται οι γονείς-συνοδοί των μαθητών/μαθητριών να βρίσκονται στην έξοδο του Σχολείου για να παραλάβουν τα παιδιά τους.

Καλή σχολική χρονιά!

Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Νικόλαος  Μπαγιώργας

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΥΠΑΙΘ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΣΜΟ

Σχετικά με 4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΤΑΣ

Ο Νικόλαος Μπαγιώργας, Εκπαιδευτικός (ΠΕ70) και Διευθυντής του Σχολείου,
είναι υπεύθυνος για την ενημέρωση του ιστολογίου.

Περισσότερες πληροφορίες
Δημοσιεύθηκε στην ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.