ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΕ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2015-2016

Τετάρτη 1 Ιουνίου 2016: Διαδραστική βιωματική δράση με θέμα τη διαχείριση και την πρόληψη περιστατικών σχολικής βίας και εκφοβισμού, την οποία συντονίζει εξειδικευμένη ομάδα ψυχολόγων του εθελοντικού οργανισμού «Το Χαμόγελο του Παιδιού».

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ: κ. Σοφία Κωτσοπούλου                                                           ΤΑΞΕΙΣ: Πέμπτη (Ε΄) και Έκτη (ΣΤ΄)                                                                                 ΧΩΡΟΣ: Αίθουσα Φυσικών Επιστημών του Σχολείου μας                                                     ΩΡΑ: 11.00 π.μ.

Πέμπτη 2 Ιουνίου 2016: Στα πλαίσια του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Περιβάλλοντος οι μαθητές/μαθήτριες του Πρώτου τμήματος της Δευτέρας τάξης (Β΄1) με την καθοδήγηση της υπεύθυνης εκπαιδευτικού του τμήματος κ. Βασιλικής Παπαγιάννη παρουσιάζουν το θεατρικό έργο «Ειρήνη» του Αριστοφάνη σε διασκευή για το παιδικό θέατρο.                                                                                                                                            ΧΩΡΟΣ: Προαύλιο Δημοτικής Πινακοθήκης «Γιάννης Μόραλης»                                     ΩΡΑ: 21.15

Τρίτη 14 Ιουνίου 2016: Οι μαθητές/μαθήτριες όλων των τάξεων αποχαιρετώντας τη σχολική χρονιά 2015-2016 παρουσιάζουν χορευτικά δρώμενα, συμμετέχουν σε πρωτότυπα εκπαιδευτικά παιχνίδια και λαμβάνουν μέρος σε αγώνες επίδειξης ομαδικών αθλημάτων.                                                                                                                        ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ: κ. Γεώργιος Παναγιώτου                                          ΧΩΡΟΣ: Προαύλιο του Σχολείου μας                                                                                              ΩΡΑ: 08.30 π.μ.